3D Strafor

3D Strafor Maket

3D Strafor

Strafor ana maddesi %5’i polistren %95’i havadan oluşan maddedir. 3D strafor CNC makinasında sıcak telli kesim ya da üç boyutlu işleme makinası ile yapılmaktadır. Aynı zamanda iç mekan ve dış mekana uygun olarak tasarlanmaktadır. Kalınlığı kullanım alanlarına göre değişmektedir. Ayrıca her ölçüde ve kalınlıkta üretilmektedir. Çokça tercih edilen ürünlerimiz arasındadır. Ayrıca maliyet bakımından oldukça uygundur.

EPS Strafor tanımlanan malzeme cinsi ülkemizde köpük strafor adıyla bilinen ısı yalıtım lehvalarından oluşmaktadır. Ham maddesi petroldür. Ambalaj ve paketleme sektöründen, reklam ve tanıtım sektörüne kadar her hizmet alanına hitap etmektedir. Köpük strafor bir kalıp içerisine basınçlı taneciklerle uygulanarak ambalaj kurumasında da kullanılmaktadır.

Strafor ısı yalıtımı ve ses yalıtımında da yapı araç gereçlerinde ve inşaat sektöründe kullanılan uzun ömürlü bir ham maddedir. Strafor levha genişletilmiş polistren köpüktür. %95’i ise havadan oluşmaktadır. Bu nedenle oldukça oldukça hafif ve uygulaması basit bir reklam ve tanıtım aracıdır.

3D Strafor Maket
3D Strafor Lipton Ürün Maketi

Ayrıca strafor hafif ve kesimi kolay olan, kolayca şekil verilen bir malzemedir. Bu nedenle bir ürünün maket yapılmasında sıkça kullanılmaktadır. Aynı zamanda ekonomik ve işçilik olarak kolay işlenebilir olduğundan dolayı çokça tercih edilmektedir.

Kurumsal bir firmanın ürün tanıtımında 2D veya 3D olarak strafor köpükten ürünün üretilmesi ve boyanmasıdır. Ayrıca dijital baskı yöntemi ile görselin üzerine giydirilerek de ürün maketi yapılmaktadır. Aynı zamanda maliyet bakımından oldukça uygundur. Ayrıca üzerine atılan ekstra koruyucu tabaka ile suya, neme ve güneş  ışınlarına karşı ömürleri uzatılmaktadır.

admin

Website: